KURSY DOSKONALENIA TECHNIKI JAZDY

KURS BEZPIECZNEJ JAZDY

Jazda defensywna to po pierwsze rozmyślne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To również optymalne wykorzystanie mechanizmów samochodu i odpowiednie wczesne sygnalizowanie swoich zamiarów. Inaczej mówiąc, jazda defensywna to inteligentna i kulturalna technika jazdy, która jest co raz częściej stosowana przez kierowców w Polsce. Obecnie wiele ośrodków doskonalenia techniki jazdy organizuje kursy bezpiecznej jazdy dla niedoświadczonych kierowców, jak i dla tych osób, które chcą poprawić swoje umiejętności drogowe.

Podczas kursu bezpiecznej jazdy zostaną Tobie opisane techniczne aspekty samochodu. Znajomość podstawowych mechanizmów działania pojazdów ułatwi Tobie zrozumienie zasad jazdy defensywnej. Na kursie bezpiecznej jazdy nauczysz się przewidywać niebezpieczne sytuacje i zachowania innych kierowców, zanim dojdzie do wypadku. Instruktorzy pokażą Tobie jaki wpływ na styl jazdy ma pogoda i jak unikać poślizgu na zakręcie. Kurs bezpiecznej jazdy przewiduje także naukę zachowania się po wypadku w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy. Kurs jazdy defensywnej uczy pozytywnych zachowań na drodze i wpływa na wyobraźnię kierowców. Kurs bezpiecznej jazdy to jedno z najbardziej korzystnych szkoleń doskonalenia techniki jazdy, szczególnie dla osób, które pracują w zawodzie kierowcy i na co dzień mają do czynienia z różnymi zagrożeniami na drodze.

Cena kursu bezpiecznej jazdy to wydatek około 550 złotych

KURS JAZDY EKONOMICZNEJ

Eco driving to nie tylko chwilowa moda. To także korzystny sposób na generowanie oszczędności. Szokujące statystyki dotyczące emisji spalin i chorób spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza otwierają oczy nam wszystkim. Co raz więcej kierowców przekonuje się do ekonomicznego stylu jazdy, który ma niebagatelny wpływ na nasze środowisko, ale także zwiększa zawartość naszego portfela. Oprócz bezpieczeństwa jazdy warto również zadbać o ekonomię. Kurs ekonomicznej jazdy (inaczej nazywany kursem eco-driving) oferowany jest przez wiele ośrodków doskonalenia techniki jazdy w atrakcyjnych cenach. Szkolenie jazdy ekonomicznej szczególnie polecane jest osobom, które prowadzą firmę bazującą na flocie samochodowej.

W trakcie szkolenia jazdy ekonomicznej odkryjesz jak optymalne wykorzystanie mechanizmów w samochodzie wpływa na redukcję spalania paliwa. Ośrodki doskonalenia techniki jazdy w ramach tego kursu uczą jak przekładać biegi, hamować silnikiem, dostosować prędkość do danych warunków atmosferycznych i jak przewidywać postępowanie innych uczestników ruchu przy jednoczesnym uwzględnieniu teorii jazdy ekonomicznej. Kurs jazdy ekonomicznej to doskonała okazja do weryfikacji własnych umiejętności, jak i do nauczenia się oszczędnego prowadzenia samochodu. Kurs eco-driving adresowany jest w szczególności do osób zatrudnionych w transporcie drogowym, ale również do osób prywatnych, które poszukują większych oszczędności na spalaniu paliwa i eksploatacji samochodu.

Cena kursu jazdy ekonomicznej to około 350 złotych

KURS DLA KIEROWCÓWPOJAZDÓW UPRZYWILEJOWANYCH

Prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych związane jest z podwyższonym ryzykiem drogowym. Ze względu na to kierowca samochodu uprzywilejowanego powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z powyższym wiele ośrodków doskonalenia techniki jazdy organizuje specjalistyczne szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, których celem jest lepsze przygotowanie kierowcy do pełnienia zawodu w transporcie drogowym.

Celem kursu na pojazdy uprzywilejowane jest ukształtowanie wyobraźni kierowców co do konkretnych zdarzeń drogowych. Podobnie jak standardowy kurs na prawo jazdy, szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych składa się z dwóch etapów – zajęć teoretycznych i ćwiczeń praktycznych. W trakcie teorii, kierowcy nie tylko utrwalają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Wykładowcy pokazują jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia ryzykownej sytuacji. Podczas ćwiczeń praktycznych kursanci uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. Program kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych przewiduje także ćwiczenia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Jeśli chcesz pracować w zawodzie kierowcy pojazdów uprzywilejowanych (czyli karetki, bankowozu, radiowozu, czy wozu strażackiego) koniecznie zapisz się na kurs na pojazdy uprzywilejowane.

Cena kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to koszt wynoszący około 1500 złotych

MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE KURSÓW DOSKONALENIA TECHNIKI JAZDY? NAPISZ DO NAS!